تبلیغات
مهاجرت به امریکا - سینما در ایالات متحده امریکا
ایالات متحده آمریکا , رویای آمریکایی , مهاجرت به آمریکا , ویزاهای آمریکا , امریکا سرزمین فرصت ها...

سینما در ایالات متحده امریکا

درباره قطب سینمای دنیا یعنی سینماهای امریکا با هم بنویسیم. کسانی که در امریکا هستند کمک کنند ... خب سینما در امریکا که بیشتر یک صنعت است تا یک هنر و گاهی اوقات در قالب سیاست نیز هست امروزه شاید از بزرگترین سرگرمی های مردم جهان است. شاید همین فیلم های هالیوودی باعث آشنایی ما با ایالات متحده شده باشه.در هر حال امریکا قطب هنری دنیا نامیده میشه البته هنر نزد ایرانیان است. اگرچه سینما با رقابت زیادی با تلویزیون و فیلم های ویدئویی روبروست,اما صنعت سینمای امریکا روز به روز در حال شکوفایی بیشتر و رونق است. هالیوود همچنان به عنوان مرکز صنعت فیلم سازی جهان باقی مانده و سینماهای امریکا سالیانه بیش از یک میلیارد بلیط می فروشند. اصولا" در سینماهای امریکا اگر سینمایی دارای یک فیلم بسیار اکشن و دارای خشونت نباشد کمکم دجار ورشکستگی می شود. باور نکردنی است که بگوییم که در برخی از سینماهای امریکا دارای 10 تا 12 سالن مجزا از سینما هستند و آنها را مجموعه سینمایی Little Holly wood می نامند. از سینماهای بزرگ و پر طرفدار امریکا Westwood در لس آنجلس و Third Avenue در نیویورک است. باید بگوییم که سنمای Radio City Music Hall در نیویورک بزرگترین سینمای جهان است.تماشاگران امریکایی ممکن است پر سروصداترین تماشاگران باشند در آنجا بلند بلند اظهار نظر می کنند و مزه می پرانند مثل سینماهای ایران! سینماهای امریکا معمولا" به 3 طبقه تقسیم می شوند : 1)First-Run 2)Second-Run 3)Re-Run در ابتدا فیلم های سینمایی در نیویورک ساخته می شد و مردم این شهر بر فروش جهانی آن تاثیر می گذاشتند طوری که در استقبال از آن تاثیر گذار بودند. قیمت های بلیط های سینما البته بستگی به نوع سینما دارد بین 6 تا 12 دلار و در بهترین سینماهای آنها بین 10 تا 25 دلار نیز قیمت دارند. در برخی از سینماهای امریکا بدلیل فیلم وحشتناک ممکن است که در جلوی در آمبولانس های قرار داده شود و از کسانی که دارای احتمال حمله ی قلبی است کمک به عمل بیاورند. در سینما اصطلاح Orchestra به معنی ردیف جلو یا لژ جلوست و به لژ بالا Mezzanine می گویند. باید قبل از رفتن به سینما در امریکا بلیط رزرو کرد البته در برخی از سینماها نمی شود این کار را کرد و باید 1 ساعت قبل از اکران بلیط را تهیه کرد. انشاالله خدا نصیب همه ما بکنه واقعا" سینمای امریکا دوست داشتنیه....

سینماهای اتومبیل رو نیز در امریکا وجود دارند در Camden  نیوجرسی در سال 1932 ابداع شدندو به سرعت در زمان که شهرهای کوچک وجود داشتند رواج یافتند. در این مکان ها با اتومبیل خود ورودی داده و وارد می شوید و کارکنان آنها شما را برای جای پارک راهنمایی کرده و درون ماشین از دیدن فیلم لذت می برید یک بلندگوی کوچک روی شیشه ی اتوبمیل می چسبانید و یا سیمی را به آنتن رادیوی خود متصل می کنید , و در این صورت استعمال سیگار نیز مانعی ندارد.

این سینماهای عظیم پرده های عظیمی هم دارند که شروع به کار آنها از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب است.

بدلیل تاریکی هوا. (این نوع سینما ها را Drive-in می نامند.) تنها در تابستان ها  کار می کنند و معمولا" فیلم های جدید را نمایش نمی دهند.

در برخی از مقالات سینمایی می خوانیم که تهیه فیلم های هالیوودی بسیار حرفه ای هستند بطور مثال تهیه فیلم 300 در یک سوله سینمایی با انواع و اقسام تکنولوژی های سینمایی ساخته و به اکران درآمد و زحمت فراوان می کشند برای مثال رد فیلم ماتریکس 1 در سکانس هلیکوپتر برای رهایی 6 ماه روی این پروژه کار شد و نکته جالب دیگر اینکه در فیلم پدرخوانده1 شلوار هایی تهیه شد برای بازیگران پس از تولید این شلوار ها متوجه شدند که در آن زمان هیچ شلوار دارای زیپ نبوده و همه ی شلوار ها زیپ دخته بودند و هزاران نکات دیگری که توجه و اهمیت می دهند نه مثل تلویزیون ما در ایران که سریال های ما پر است از اشتباه مثلا" در سریال طنز شبهای برره که تاریخی بود لوله کشی گاز نمایان بود!!! بگذریم...

تمامی فیلم های سینمایی در امریکا دارای رده سنی هستند و دارای کد مخصوصی است.

طبقه بندی                             محدودیت سنی

G                                       عموم تماشاگران , همه سنین اجازه تماشا دارند.

 

   PG                                 راهنمایی والدین توصیه می شود,برخی از قسمت های فیلم نامناسب است

PG-13                              به والدین اخطار داده می شود که برخی از قسمت ها خطرناک است.

 

   R                                   محدودیت,در این مورد بچه های 17 سال باید والدین خود را به همراه بیاورند

NC-17                             بچه های زیر 17 سال اجازه تماشا ندارند.

بچه ها یا بزرگسالانی که کوچکتر از سنشان نشان نی دهند ( خوب موندند) ممکن است برای دیدن فیلم مدرکی برای ارائه سن حقیقی ارائه نمایند مانند کارت شناسایی.

 

 

_____________________________________________________________

تئاتر

امریکا بهترین و پویا ترین برنامه های تئاتر در جهان را دارد البته کشور فرانسه نیز بدین گونه است.

و نیویورک نیز کانون این برنامه هاست.

تئاتر مشهور Broad Way در نیویورک بزرگترین و مشهور ترین تئاتر در جهان است.در تئاتر شما زمانی مطرح خواهید بود که در Broad Way روی صحنه رفته باشید.

به تئاتر های خارج از نیویورک تئاتر های منطقه ای می گویند.تئاتر نیویورک بصورت Off-Broad way, Broad way و Off-Off Broad way می باشد.که کیفیت آن را بیان می کند.

نماشی Off-Off Broad way برای نمایش اجتماعی , سیاسی , طنز و نمایش محلی رپراتور است.

Broad way محل برگزاری مراسم سالانه جوایز Tony معادل جایزه ی اسکار در تئاتر است.

قیمت های بلیط در این تئاتر بسیار بالاست بصورت سرسام آور و گاه حتی غیر قانونی , طوری که برای تهیه دو بلیط باید پول قرض گرفت.بین 25 تا 50 دلار است و برای نمایش های کمدی 5 تا75 دلار است.

برای برای تهیه بلیط برای تماشای فیلم وتئاتر از موسسات Telechrge TicketMaster Ticketron اقدام کرد و یا مستقیما" از باجه فروش بلیط تهیه کرد.