تبلیغات
مهاجرت به امریکا - ورزش در ایالات متحده امریکا
ایالات متحده آمریکا , رویای آمریکایی , مهاجرت به آمریکا , ویزاهای آمریکا , امریکا سرزمین فرصت ها...

در دنیا ورزش امریکا و چین و روسیه حرف اول را می زند , این را در المپیک
هر 4 ساله می توان دید که کشور اول تا سوم یکی از این کشور هاست .
البته بخاطر جمعیت بالای این سه کشور نیز می باشد.
پرداختن در ورزش های آماتوردر واقع نوعی مدگرایی به حساب می آیدو نه تفریح و یا ورزش.به ورزش هایی که مد روز یا سود آور نباشد معمولا"
Pleasure Exercise میگویند.
که شامل گلف تنیس و راکت بال هستند.
[تصویر: nba-logo.jpg]
ورزش دو در سراسر امریکا رایج است و دولت نیز این ورزش را ورزش عمومی مردم نامیده و حاشیه های شهر را برای آنها آماده کرده است .
در امریکا به هر رشته ی ورزشی که بپردازید این نکته اهمیت دارد که سر و وضع متناسب با آن ورزش داشته باشیدو از آخرین و مدرن ترین تجهیزات آن استفاده کنید , برای مثال اگر بدنسازی کار می کنید باید در مدرن ترین باشگاه های بدنسازی تمرین کنید و از مواد مکملی معتبر استفاده کنید...
هزینه ورزش در شهرهای بزرگ امریکا بالا اما در شهرهای کوچک بدلیل وجود یارانه های دولتی کمتر است.

در امریکا از چندین سال است که تب داشتن مربی خصوصی مد است.
اگر یک امریکایی در کشورش برنده و قهرمان شد امریکایی ها او را قهرمان جهان می نامند و اثلا" انگار که نه انگار داخلی بوده...
بطور مثال مسابقات کشوری بیسبال را World Series می نامند و مسابقات قهرمانی بسکتبال رو قهرمانی جهان می نامند.
دست مزد ورزشکاران حرفه ای امریکا بسیار بالاست, تا جایی که ورزشکاران بیسبال و بسکتبال و فوتبال و ... سالیانه حدود 1 میلیون دلار درآمد دارند...
بیسبال امریکا ورزش مردمی و بسیار تفریحی است که طرفدارن بی شماری دارند,بسکتبال که نه فقط در امریکا بلکه در همه ی کشور ها از جمله ایران رقابت های NBA را دنبال می کنند,بدنسازی یا همان MAster Olimpia که هر ساله یک امریکایی قهرمان می شوند نیز ورزش محبوب امریکایی ها از جمله خودم است.
[تصویر: victormartinez-olympia.jpg]
یکی از منحصر بفرد ترین جنبه های نمایشی بودن ورزش در امریکا , گروه های Cheerleaders است که این افراد با حرکات نمایسی و رقص و آکروباتیک تماشاچیان را برای حمایت از تیم مورد علاقه یشان تحریک می کنند و هر که حرکاتش زیباتر بود برنده بهترین تماشاگران است.
در امریکا امکانات ورزشی بسیار است, یعنی شما به عنوان ورزش کار اگر استعداد در پرتاب لوبیا چیتی هم داشته باشید امکانات است .(شوخی)
من در نظر دارم تک تک ورزش های مورد علاقه امریکایی ها رو براتون شرح بدم.

بیسبال
بیسبال ورزش ملی امریکاست,و برای اولین بار در سال 1839 به شکل امروزی آن در Cooperstown در نیویورک بازی شد.امریکا در لیگ اصلی بیسبال ,جمعا" 26 تیم دارد.لیگ امریکا AL در سال 1900 و لیگ NL در سال 1876 تاسیس شد.لیگ اصلی بسیبال تا سال 1947 منحصرا" در اختیار سفید پوستان بود که سیاه پوستان در لیگ جداگانه ای بازی می کردند,فصل بازی ها از آوریل تا اوایل اکتبر است که بازی بطور متوسط 162 بازی می شود.
بسیاری از بازی ها در شب هنگام زیر نور افکن های ورزشگاه برگذار می شود که بسیار زیباست...
شب چه حالی می ده...
که نهایتا" تیم برنده World Series است بازی های بیسبال معمولا" در استادیوم های بزرگ برگزار می شود که برخی از آنها مانند Astrodome در هوستون , Superdome در نیوارلئان سرپوشیده است.هر بازی بیسبال معمولا" 2 تا 3 ساعت طول می کشدقیمت بلیط این بازی ورزشی در حدود 12 تا 17 دلار است.
فکر می کنم درباره این بازی توضیح دادن تا 12 صفحه ای طول می کشد. ولش کن...
توپ بیسبال از جنس چوب پنبه و لاستیک است که دور آن الیاف پشمی پیچیده شده است.
در این ورزش بسیار شرطبندی می شود.
هدف اصلی از بازی بیسبال این است که تیم صاحب چوگان با ضربه زدن به توپ و حرکت از کنار بیس ها به سمت نقطه شروع امتیاز بگیرد,تیمی که پس از 9 نوبت بازی امتیاز بیشتری بگیرد برنده است . ایولله
ورزش بیسبال یکبار در سال 1994 با اعتصاب بازیکنان بر سر دستمزدهایشان (هشتمین درگیری طی 22 سال)مواجه شد که منجر به لغو مسابقات World Series شد .

فوتبال امریکایی(راگبی)
فوتبال امریکایی را که راگبی هست در امریکا فوتبال می نامند. گرچه این ورزش مختص امریکاست اما کشور هایی مثل کانادا نیز فوتبال کانادایی را ابداع کرده که بسیاری به همین راگبی شبیه است.
همانطور که می دانید از ورزش های پر طرفدار امریکایی هاست. نام لیگ فوتبال امریکایی (WLAF) می باشد.در این لیگ حدود 14 تیم وجود دارند و در 2 نیم فصل نیز ادامه می بابد.
اگرچه بازیکنان لباس های محافظ سنگینی می پوشند اما این لباس مانع جراحات و صدمه ها به بازیکنان نمی شود.
بسیاری این ورزش را یک دمو DEMO نمایشی از زندگی امریکایی می دانند. اخیرا" ورزش راگبی در چمن مصنوعی(Astro Turf) انجام می گیرد که این خود به خود باعث صدمات بیشتری به ورزشکاران می شوند.
زمین فوتبال امریکایی 100 یارد(91 متر) و عرض آن 40 یارد (36) متر است به علاوه ی یک منطقه 10 یاردی در انتهایی زمینکه نام تیم میزبان روی آن نوشته شده است.هر تیم می تواند 11 بازیکن داشته باشد.
همانطور که می دانید بازیکنان این تیم ها بسیار قوی هیکل هستند که از حدود متسط قد 98/1 و 240 پوند وزن 109 کیلوگرم هستند که در لباس فوتبال بسیار بزرگتر نشان میدهند.(بچه ها با 92/1 سانتیمتر قد به من میگن دکل برق ببین دیگه اونا چی هستند...)
یک بازی 1 ساعت بطول می کشند که به 4 کوارتر 15 دقیقه ای با 12 دقیقه استراحت بین هر قسمت تقسیم می شوند.اگر در 15 دقیقه ی پایانی نتیجه مساوی شود کار به وقت های اضافی میکشد...
و برنده کسی است که اولین امتیاز را بگیرد... هی ی ی ی ی ی ی ی ی ...
داوران پیژامه سیاه و سفید به تن دارند.
فصل فوتبال حرفه ای از آگوست تا دسامبر است و مسابقه فینال (Super Bowl) در ماه ژانویه برگزار می شود , این مسابقه بزرگترین رویداد ورزشی عالم شناخته می شود .
این ورزش بسیار قانون دارد از فوتبال معمولی هم بیشتر و اگر بخواهیم درباره این ورزش بیشتر بنویسیم از حوصله خارج است.

بسکتبال امریکایی
رشته بسکتبال در سال 1891در امریکا ابداع و در طی جنگ جهانی اول در میان سربازان ارتش به سراسر نقاط دنیا انتشار یافت.
انجمن ملی بسکتبال ایالات متحده (NBA) که در سال 1949 تاسیس شد دارای 2 لیگ است:
کنفرانس شرقی با 14 تیم و کنفرانس غربی با 13 تیم که هر یک به دو گروه تقسیم می شوند.
تیم ها در طول یک فصل که از سپتامبر تا اکتبر سال آینده ادامه دارد حدود 82 بازی انجام می دهند.
مهارت های بسکتبالیست های امریکا سیاهپوستان هستند فرسنگ ها با بسکتبال با دیگر کشور ها متفاوت است که برخی از آن ها 7 فوت قد دارند.
چندی پیش سرمربی بسکتبال امریکا اعلام کرد که بسکتبال امریکا بدون سیاهپوستان هیچ است.
زمان بازی 48 دقیقه به طول می انجامد که این وقت برای بسکتبال پر سرعت و پر جنب و جوش NBA زیاد است.انقدر ورزش بسکتبال محبوب است که انجمن ورزش ملی دانشگاه (NCAA) از یک سال قبل بلیط های این بازی را می فروشد!!
در NCAA چهار تیم از قهرمان شرق , غربغرب میانهو جنوب شرقی به رقابت می پردازند که این در ماه مارس انجام می شود که این را دیوانگی ماه مارس می دانند.
بلیط های بازی حرفه ای در حدود 15 تا 35 دلار به فروش می رسد.
واقعا" از بسکتبال ایالات متحده هر چه بگوییم کم است.چون من خودم زمانی بازی می کردم و لذت می بردم و بعد به بدنسازی رو آوردم.