تبلیغات
مهاجرت به امریکا - قرعه کشی لاتاری به ساده ترین زبان
ایالات متحده آمریکا , رویای آمریکایی , مهاجرت به آمریکا , ویزاهای آمریکا , امریکا سرزمین فرصت ها...

توضیحات اولیه در مورد لاتاری

همه ما میدونیم كه گرین کارت آمریکا مجوز اقامت دائم در آمریکاست. شخص با در اختیار داشتن این کارت کلیه حقوق شهروندی ایالات متحده آمریکا را بدست می آره و می تونه در آمریکا کار، زندگی و تحصیل كنه. همچنین می تونه آزادانه و بدون نیازبه اخد ویزا به آمریکا رفت و آمد کنه.

1-  ازدواج با یك سیتیزن آمریكایی 

2-  از طریق سرمایه گذاری 

3-  از طریق پناهندگی 

4-  برنده شدن از قرعه كشی گرین كارت 

5-  راههای دیگه ای كه براشون وكیل لازمه  

قصد ما اینجا فعلا توضیح مورد چهارم هست

برنامه ویزای مهاجرتی دایورسیتی كه بر اساس حكم كنگره آمریكا بنا نهاده شده، سالی یكبار توسط وزارت امور خارجه و تحت بند (c) 203 قانون ملیت و مهاجرت (2) به اجرا در می آد. بند 131 قانون مهاجرت 1990 (Pub. L. 101-649 )، بند 203 قانون ملیت و مهاجرت را اصلاح كرده تا طبقه جدیدی از مهاجرین به نام "مهاجرین دایورسیتی") مهاجرین (DV را به وجود آورده. این قانون، هر ساله 50.000 ویزای اقامت دائم برای افراد كشورهایی كه میزان مهاجرت كمتری به ایالات متحده دارن فراهم میكنه.
ویزاها بین شش منطقه جغرافیایی به این ترتیب تقسیم می شن: بیشترین میزان ویزا به مناطقی تعلق می گیره كه كمترین میزان مهاجر را داشته، و به شهروندان كشورهایی كه در پنج سال گذشته بیش از 50.000 مهاجر به ایالات متحده فرستادن، ویزایی تعلق نمی گیره. در هر منطقه، هیچ كشوری بیش از هفت درصد كل ویزاهای دایورسیتی در هر سال را كسب نمی كنه.

  متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشه, و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشه.

 برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می شه. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا كنن. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا می شن. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متاهل زیر 21 سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنن و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارن.

  شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را در تقاضای خود درج کنین بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشه, فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشه و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشین. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر 21 سال خود را در تقاضا درج کنید حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنن و یا حتی اگر تصمیم ندارین که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرین یا حتی بچه شیر خواره هست. 

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب می كنه. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشون و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت می كنن. کسانی که انتخاب می شن توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمی كنن. کسانی که انتخاب نمی شن هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمی كنن. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی تونن لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنن. همسران و فرزندان زیر 21 سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می تونن جهت همراهی او درخواست ویزا كنن. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا 30 سپتامبرصادر می شه.

 چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم میشن به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشن.

ما مطالب رو به 10 بخش عمده تقسیم كردیم:

1-ثبت نام در قرعه كشی

2-برنده شدن و پر كردن فرمهای پاكت اول و ارسال مدارك

3- منتظر شدن برای كارنت شدن شماره شما در سایت KCC

4- پیدا كردن یك اسپانسر جهت ساپورت

5- رسیدن پاكت دوم كه زمان مصاحبه اول تو اون مشخصه و ارسال مدارك

6- انجام معاینات پزشكی

7- مصاحبه و انگشت نگاری در كنسولگری

8- انتظار برای FBI چك

9- مصاحبه دوم جهت زدن مهر ویزا به پاسپورت

10-تهیه بلیط هواپیما

كه تو هر یادداشت یكی رو مفصلا می خوایم توضیح بدیم

برای گرفتن گرین كارت آمریكا چندین راه هست  

  برخی از کشورهای دنیا دارای تعداد پایینتری مهاجر نسبت به گروههای قومی دیگر در آمریکا هستن. جهت بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکا و برای اینکه تعداد مهاجرین این کشورها به تعداد مساوی با سایر اقوام مقیم آمریکا برسه دولت آمریکا از طریق قرعه کشی تعداد مشخصی گرین کارت (اقامت دائم) را به متولدین این کشورها اهدا میکنه. هر شخصی که مایل باشد میتواند از طریق ارسال یک تقاضانامه در این قرعه کشی شرکت كنه. در صورتیکه شخص در این قرعه کشی برنده بشه ویزای مهاجرت جهت اون , همسر و فرزندان زیر 21 سال اون صادر می شه. کلا تعداد 55 هزار گرین کارت در این قرعه کشی صادر می شه. مدت ثبت نام در این قرعه کشی تا روز 3 دسامبر هر سال هست.